Tania linia lotnicza Ryanair prezentuje ofertę na lato

Linia Ryanair poszerza swoją siatkę połączeń, sytuacja ta powtarza się każdego roku wraz z rozpoczęciem letniego sezonu, kiedy to przewoźnik dodaje kierunki do wielu obleganych letnich miejsc. W nowej ofercie bilety dostępne są od połowy kwietnia i pozostaną w niej aż do końca września, potem jak co roku powróci zimowa siatka.

Ryanair

Wiele polskich miast zyskało nowe atrakcyjne połączenia, najwięcej objęło jak się można spodziewać port lotniczy we Wrocławiu, gdzie na początku kwietnia przewoźnik wprowadził się do swej pierwszej bazy operacyjnej w Polsce. Pojawiło się między innymi połączenie do Pizy dwa razy w tygodniu i raz w niedzielę. Lot rozpoczyna się o 18;30, trwa dwie godziny z hakiem. Z Wrocławia Ryanair oferuje swoim klientów także rejsy na Maltę, Kretę, do Paryża – Beavuais, Wenecji -Treviso, Malmö oraz Bournemouth. Choć wrocławski port lotniczy jest pierwszą polską bazą operacyjną, Linia lotnicza Ryanair zapowiada, że nie ostatnia, pod uwagę brany jest również nowy podwarszawski port lotniczy w Modlinie.

Nowe połączenia pojawiły się również na lotnisku Ławica w Poznaniu. Tania linia lotnicza Ryanair dwa razy w tygodniu obsługiwać będzie loty do Bolonii, nowością są także połączenia do Mediolanu oraz Rzymu. Letnie oferta przewoźnika w tym porcie lotniczym składa się z 12 kierunków. Jak wszystkie tak i bilety lotnicze na te kierunki do kupienia są na stronie internetowej linii Ryanair.

Północny zachód również doczekał się nowych połączeń. Port lotniczy Szczecin Goleniów zaoferować może swoim klientom rejsy do Londynu, Liverpoolu oraz Edynburga. Nowością, z której najbardziej cieszą się tamtejsi mieszkańcy jest połączenie do Dublina. Mieszkańcy Szczecina i okolic już kiedyś mogli korzystać z tych kierunków, jednak linia lotnicza Cetralwings zrezygnowała z ich obsługiwania.

Tania linia lotnicza Ryanair w zeszłym roku uzyskała wynik operacyjny na poziomie 15 milionów euro, jest to tym lepsza wiadomość, że w zeszłym roku przewoźnik zanotował stratę na poziomie 10 milionów euro. Poprawa jest wynikiem wprowadzenia w życie programu oszczędnościowego, który zakładał uziemienie 80 samolotów, to z kolei wygenerowało spore oszczędności w paliwie. Również pogoda była łaskawa i zaoszczędzono środek do odladzania samolotów.

Social

Wiadomości

Kłopoty samolotu Ryanair nad Niemcami
Z powodu problemów technicznych musiał zawrócić w czwartek po południu na lotnisko Frankfurt-Hahn samolot irlandzkich linii Ryanair - poinformował dziennik "Pforzheimer Zeitung".

Ryanair - Nie narażamy pasażerów
Hiszpanii, działali całkowicie prawidłowo. Nie narażamy pasażerów na niebezpieczeństwo - tłumaczy wiceprezes Ryanaira.

Ryanair kontra Wizz Air – kto będzie tańszy?
Ryanair obwieszcza, że już niebawem skończą się bilety lotnicze za grosze. Tanie loty będą oferowane teraz tylko w styczniu i lutym.

Ryanair zwiększa liczbę lotów
W przyszłym roku linia lotnicza Ryanair chce przewieźć na trasach z i do Polski 6 mln pasażerów, wobec 5,2-5,3 mln osób w 2012 r. W ciągu najbliższych dwóch lat zamierza otworzyć w Polsce swoje kolejne bazy - podał we wtorek wiceprezes linii Michael Cawle