Potęga Ryanaira

RyanairRyanair to jedna z najbardziej znanych firm na rynku lotniczym. Przede wszystkim swoją renomę zawdzięcza maksymalnym obniżkom cen. Ryanair korzysta z mniejszych portów lotniczych przez co może pozwolić sobie na takie obniżki cen. Ryanair stacjonuje we wszystkich portach regionalnych, ponadto na lotnisku Wrocław – Starachowice otworzył nawet swoją bazę. Ryanair to jedna z najbardziej kontrowersyjnych linii lotniczych, przede wszystkim z powodu niecodziennych pomysłów szefa tego przewoźnika Michaela O’Leary. Ostatnio gazeta wyborcza przeprowadzała z nim wywiad na temat fenomenu tego przewoźnika. Prezes Ryanaira bardzo chwali sobie współpracę z polskimi portami lotniczymi, o tym świadczą wciąż nowe połączenia, szczególnie ostatnie siedem tanich lotów z Modlina.

Pomysły Ryanaira

Ryanair jako pierwsza tania linia lotnicza chciała wprowadzić stojące miejsca na pokładzie. Aby polepszyć swój budżet wprowadziła także płatną toaletę w cenie jednego funta a także myślano na ograniczeniu ilości personelu, w tym pilotów. Ryanair kierował się zasadą, że nie ważne jak mówią byle mówili, dlatego był twórcą kontrowersyjnych reklam, które wykorzystywały wizerunek papieża czy innych autorytetów.

Ryanair wciąż ma wysokie noty

Mimo tych kontrowersji irlandzki przewoźnik ciągle ma się wyśmienicie. Bardzo często o klienta walczy z linią wizz air. Ryanair oferuje bilety lotnicze nawet od dwóch złotych. Jest to więc niebagatelna okazja. Najlepiej podróżować tylko z bagażem podręcznym, który jest w cenie biletu. Dodatkowo musimy zapłacić za bagaż rejestrowany. Tutaj pojawia się problem, gdyż ceny bagażu w luku zaczynają się od 100 złotych. Często musimy płacić także za wzięcie sprzętu sportowego jak narty czy snowboard. Po podsumowaniu wszystkich wydatków może się okazać, że cena przelotu kilkakrotnie przewyższa cenę biletu lotniczego. Mimo tych wszystkich nieścisłości Ryanair króluje na trasach europejskich. Najwięcej sprzedaje biletów lotniczych do Dublina czy Londynu. Na wielu trasach tworzy loty łączone z wizz air. Warto także zapoznać się z jego ofertą na okres świąteczny czy sylwestra.

Social

Wiadomości

Kłopoty samolotu Ryanair nad Niemcami
Z powodu problemów technicznych musiał zawrócić w czwartek po południu na lotnisko Frankfurt-Hahn samolot irlandzkich linii Ryanair - poinformował dziennik "Pforzheimer Zeitung".

Ryanair - Nie narażamy pasażerów
Hiszpanii, działali całkowicie prawidłowo. Nie narażamy pasażerów na niebezpieczeństwo - tłumaczy wiceprezes Ryanaira.

Ryanair kontra Wizz Air – kto będzie tańszy?
Ryanair obwieszcza, że już niebawem skończą się bilety lotnicze za grosze. Tanie loty będą oferowane teraz tylko w styczniu i lutym.

Ryanair zwiększa liczbę lotów
W przyszłym roku linia lotnicza Ryanair chce przewieźć na trasach z i do Polski 6 mln pasażerów, wobec 5,2-5,3 mln osób w 2012 r. W ciągu najbliższych dwóch lat zamierza otworzyć w Polsce swoje kolejne bazy - podał we wtorek wiceprezes linii Michael Cawle