Malownicze wyspy na wymarzone wczasy

krk islandSkąpana w słońcu Kreta, Capri z Lazurową Grotą, Cypr czy Majorka? Europa posiada wiele pięknych wysp, na których można spędzić wyczekiwany urlop. Pierwszą z nich jest wyspa Santorini w Grecji. Jest uważana za najpiękniejszą wyspę archipelagu cykladzkiego. Półkolisty kształt zawdzięcza potężnej erupcji wulkanu. Jedna z hipotez wiąże nawet wyspę z zatopiona Atlantydą. Warto zobaczyć błękitne kopuły w Oia i zachód słońca, który zachwyca każdego. Wyprawa na wulkan Nea Kameni pozwoli zajrzeć w głąb ziemi. Dla spędzających wczasy z dziećmi także nie zabraknie atrakcji. Można na przykład wjechać na osiołku ponad 600 schodów ze starego portu w Firze do miasta. Tanie linie lotnicze oferują tutaj lot przez Ateny. Zwiedzając Grecję nie należy zapomnieć o Krecie, gdzie skaliste wybrzeże przeplata się z szerokimi plażami. Warto zobaczyć tutaj pałac w Knossos, który w dużej części został odnowiony i zrekonstruowany. Dla lubiących piesze wycieczki polecamy spacer najdłuższym suchym wąwozem naszego kontynentu- Samaria. Dla dzieci także nie zabraknie tu atrakcji między innymi CretAquarium, w którym pływa około 2,5 tysiąca różnych morskich stworzeń.

Romantyczne, włoskie wakacje

Capri należy do najbardziej romantycznych włoskich wysp. Często nazywa się ją wyspa rozkoszy. Osoby, które lubią aktywny wypoczynek, powinny wybrać się na Monte Solaro. Ze szczytu można podziwiać tutaj Apeniny, wulkan Wezuwiusz, Neapol oraz Sorento. Dużą atrakcja dla rodzin jest wycieczka do Lazurowej Groty, który budzi dużo emocji. Tutaj warto skorzystać z usług tanich linii lotniczych i wybrać przelot do Neapolu.

Chorwacja, Cypr i Majorka

Krk to największa wyspa na morzu Adriatyckim połączona ze stałym lądem. Krk jako największe miasto wyspy jest otoczone białymi murami. Nad nim można podziwiać Katedrę Wniebowzięcia. W Jurandvorze została znaleziona kamienna tablica z głagolica, czyli pierwszym alfabetem Słowian. W Jaskini Biserujka znajduje się, według legendy, ukryty skarb przemytników. Chorwacja słynie także z wielu innych pięknych miast i wysp. Dużą popularnością cieszy się Zadar i wyspa Hvar. Dla marzących o odwiedzeniu Cypru poleca się głównie dwa miasta Pafos i Larnakę. Wspaniałe plaże, fascynujące zabytki, świetna zabawa, a wszystko to pod patronatem bogini Afrodyty, która właśnie w tym miejscu wyłoniła się według legendy z morskiej piany. W Larnace w cerkwki można zobaczyć grób Łazarza, natomiast w Camel Park możemy udać się na wycieczkę jeepem a także pojeździć na wielbłądach. W tanich lotach znajdziemy bilety lotnicze już za około 300 złotych z Katowic. Ostatnią z wysp, które biją rekordy popularności jest Majorka, czyli największa z archipelagu Balearów, która rozpieszcza słońcem, morską bryzą, oraz roślinnością z kolorowymi palmami. Oprócz plażowania, warto zobaczyć klasztor kartuzów a także muzeum kompozytora Fryderyka Chopina. Przedstawiciele taniego latania oferują bezpośrednie loty z portu lotniczego w Poznaniu.

krk island

Social

Wiadomości

Kłopoty samolotu Ryanair nad Niemcami
Z powodu problemów technicznych musiał zawrócić w czwartek po południu na lotnisko Frankfurt-Hahn samolot irlandzkich linii Ryanair - poinformował dziennik "Pforzheimer Zeitung".

Ryanair - Nie narażamy pasażerów
Hiszpanii, działali całkowicie prawidłowo. Nie narażamy pasażerów na niebezpieczeństwo - tłumaczy wiceprezes Ryanaira.

Ryanair kontra Wizz Air – kto będzie tańszy?
Ryanair obwieszcza, że już niebawem skończą się bilety lotnicze za grosze. Tanie loty będą oferowane teraz tylko w styczniu i lutym.

Ryanair zwiększa liczbę lotów
W przyszłym roku linia lotnicza Ryanair chce przewieźć na trasach z i do Polski 6 mln pasażerów, wobec 5,2-5,3 mln osób w 2012 r. W ciągu najbliższych dwóch lat zamierza otworzyć w Polsce swoje kolejne bazy - podał we wtorek wiceprezes linii Michael Cawle